Ceza Avukatı Olmak

Ceza Avukatı Olmak

Mükemmel avukat olmak; sadece müvekkillerini başarı ile temsil etmek değil, girdiği davalardan yüksek sonuçlar almak gibi özelliklerden de fazlasını gerektiriyor.

Avukatların çok eski zamanlardan bu güne toplumlarda barış ve düzeni korumak gibi ek faaliyetleri vardır. Hatta bu faaliyetler günümüzde avukatlar ve toplum tarafından misyon olarak tanımlanmış durumdadır. Yani mükemmel avukat olmak için standart avukatların dışında ek nitelik ve becerilere sahip olmak gerekiyor.

Hukuk fakültesi öğrencileri ve avukatlık mesleğine yeni başlayan kişilerin en çok merak ettiği soru “iyi bir ceza avukatı nasıl olabilirim?” dir. Ceza avukatında bulunması gereken temel özellikler aşağıdaki gibidir:

  • Ceza avukatının kaliteli hizmet verebilmesi için uzmanlaşması gerekir. Sadece ceza davalarını üstlenmesi, sürekli değişen mevzuatları ve ceza hukukundaki tüm gelişmeleri takip eder. Sürekli olarak bilgilerini güncel tutabilmesi gerekir.
  • Ceza avukatı ceza dosyaları ile bizzat kendisi ilgilenmelidir.
  • Ceza avukatında empati yapabilme yeteneğinin olması gerekir.
  • İyi bir ceza avukatı son derece kaliteli hizmet vermelidir.
  • Meslek ahlakı; bir meslek bilgisi ve kabiliyetinin yeterli olmadığı bir işi üstlenmemesi, eksik yada geç yapmaması ve karşısındaki kişilerin güvenini sarsmamasıdır. İyi bir ceza avukatı asla elinde olmayan bir şeyi taahhüt etmemelidir.

Bursa Ceza Avukatı Elif Çavuşoğlu gibi başarıyı hedeflemiş ve alanında uzmanlaşmış avukatlar ile çalışmak en sağlıklı karar olacaktır.

1983 yılında doğmuş olan Elif Çavuşoğlu ortaokul ve lise dönemlerini başarılı bir şekilde bitirmiştir. Daha sonrasında İstanbul Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanmış olup başarılı bir not ortalaması ile buradan da mezun olmuştur.

Bursa Avukat Elif Çavuşoğlu Ceza Hukuku alanında uzmanlaşmış olmakla birlikte aynı zamanda İş Hukuku ve Aile Hukuku alanlarında da uzmanlaşmış olup bu alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca kendi avukatlık bürosunda bağımsız olarak avukatlık mesleğine devam etmekte olan avukat siz değerli müşterileri için güvenilir bir hizmet sunmaya devam etmektedir.

İnternet üzerinden arama motorlarını kullanarak “Bursa’da ceza avukatları” diye sorgulama yapabilirsiniz ve Bursa ‘da hizmet vermekte olan ceza avukatlarının listesine ulaşabilirsiniz. Ayrıca yukarıda oluşturulmuş bağlantının üzerine tıklama yaparak kolay bir şekilde ve kısa yoldan Avukat Elif Çavuşoğlu ‘nun ilgili web sitesine erişim yapabilirsiniz

Avukat Adı : Leman Elif Çavuşoğlu
Ofis: 0224 251 57 57
Cep : 0542 480 67 75
Mail : av.elifcavusoglu@hotmail.com
Adres :Elmasbahçeler Mh. Mahmudiye Cad. Dilmaç Plaza Kat:3 Daire:11 Osmangazi/ Bursa