Araç Kiralama Firmalarının Eksiklikleri

Araç Kiralama Firmalarının Eksiklikleri

Ailecek tatile gitme düşünceniz var ve gittiğiniz yerde araç kiralayacaksınız belki de ailenizin minik üyesiyle nasıl yapacağım düşüncesi sizi daha da çıkmaza sürükleyecektir. Ve ağır valizlerin yanında birde oto koltuğunu yanında götürmek mi of çektiğinizi duyabiliyorum. Yoksa gittiğimiz yerde kiralamalı mıyım?

İşte bu git gel olayını geçtiğimiz sene yaz tatiline giderken yaşadım ne yazık ki…

Ailemizin minik üyesini oto koltuksuz seyahat ettirmek gibi bir alışkanlığım kesinlikle yoktur. Zaten yurt dışında oto koltuksuz seyahat etmek gibi bir alternatif kesinlikle yok..
Üç hafta boyunca yoğun tempo içinde çalışınca ailemizin minik üyesiyle uzak mesafelere gideceğimizden oto koltuğu ayarlamamız şarttı. Ve bunun için birkaç alternatifimiz vardı…

Araba kiralama şirketinden arabayla birlikte oto koltuğu kiralamak oldu. Ya da kendi koltuğumuzu yanımızda götürmekti ama en mantıklısı araba kiralama şirketinden arabayla birlikte oto koltuğu kiralamak oldu… Çünkü biz giderken uçakla gidecektik.

Geçmişte hiç böyle bir deneyim yaşamamıştık. Geçmişte bırakın koltuk detayını 2 valiz alır çıkardık evimizden İşte çocuk sahibi olunca her detayı düşünmek zorunda kalıyorsunuz. Ne yazık ki ülkemizde araç kiralama firmalarının bu konuya yeteri kadar önem vermemesi ne kadar üzücü ☹Araçlarda oto koltuğu bulundurma zorunluluğunu çok fazla kimse bilmiyor ama ülkemizde yasalaşmış bir konudur.

1. Araba kiralama şirketi size söz de araç koltuklarının olduğunu söyleseler de yeminler  de etse vardığınız noktada oto koltuğu olmayabiliyor. Buyurun size  onca saatlik uçuş ve yorgunluğun üzerine koca bir krizle karşı karşıya bırakıyorlar☹
2. Araba kiraladığınız firmanın Verdiği  koltuklar ”Her müşteriden sonra temizleniyor  dense de tamamen vasat kalite ve temizlik olarak..
3. Her ne kadar size çalışır durumda ve güvenli koltuklar vereceklerini söyleseler de verdikleri ürünün kesinlikle garantisi yok ve Kiraladığınız oto koltuğunun daha önce bir kazaya karışıp karışmadığını dahi bilmiyorsunuz

Neyse ki çok fazla araştırmalardan sonra istediğimiz gibi oto koltuğu olan https://inssrentacar.com/ firmasından bir araç bulduk. Ve gönül rahatlığı ile seyahatimize başladık.