Forces Araç Asansörleri

Forces Araç Asansörleri

Araç asansörleri; binalarda araçların giriş seviyesi altındaki otopark katlarına indirmek için kullanılmaktadır. Farklı ölçü ve kabin özelliklerinde bulunan asansörler; kişiler için daha hızlı ve kolay inebilmek için çözüm sunmaktadır. Binalarda araç asansörü hem rampa yapılamadığı gibi durumlarda hem de rampa maliyetinden daha düşük maliyete sahip olduğu için tercih edilebilmektedir. Araç asansör projeleri her bina ve yapı için özel olarak tasarlanıp üretilmektedir.

Araç Asansörleri Hakkında

Binalarda ve yapılarda otopark için yeterli alan yoktur. Bundan dolayı, binaların üstü ve bodrum katları otopark olarak kullanılmaya başlamıştır. Çeşitli tip ve kapasitelerde yapılan araç asansörleri binadaki otopark sorununu çözmektedir.

Binalarda araç asansörü kullanarak garajlardaki rampalardan kurtulmak mümkündür. Araç asansörü kullanarak gereksiz yere alan kaybetme durumunu ortadan kaldırmaktadır. Asansörlerin kapıları isteğe göre yarı otomatik ve tam otomatik olarak tasarlanabilmektedir. Araç asansörleri; sessiz çalışır, maksimum ekonomi ve minimum bakır gerektirir.

Her geçen gün büyüyen ve kalabalık hale gelen şehirlerde nüfus ile birlikte artan araç sayısı otopark ihtiyaçlarını artırmaktadır. Ancak artan araç sayısına karşın binalarda yeterli otopark alanı yoktur. Bundan dolayı binaların üst veya bodrum katları otopark olarak kullanılmaya başlamıştır. Forces Makina Araç asansörü firması bu alanda kaliteli bir hizmet vermektedir.

Araç asansörü güvenli bir şekilde binaların üst katlarını ve bodrum katlarını otopark olarak kullanmaya olanak sağlamaktadır. Bu sayede de hem otopark alanınız daha verimli hale gelecek hem de yapının kullanım alanı artacaktır. Yol, rampa gibi alan kayıplarını da binalara geri kazandırmakta ve özel imalatlar ile müşteri istekleri doğrultusunda projelendirilip imalatı yapılabilmektedir. Araç asansörlerinde kaliteli, güvenli ve kullanım kolaylığı sağlanmaktadır. Aynı zamanda araç platformu hizmeti de vermektedir.

Hidrolik Yük Asansörü

Kaldırma kapasitesi ile bir çok parça yağ içinde çalıştığı için aşınma ve yıpranma olasılığı hidrolik yük asansörlerinde fazla olmaz. Makine içerisinde kullanılmakta olan yağ uzun ömürlüdür. Halat kullanılacaksa eğer, halatın görevi yerine getirmesi durumunda sürtünme ile birlikte yükü kaldırmak olmadığından ötürü kasnak ve halatlarda aşınma olmamaktadır.

Hidrolik yük asansörü motoru yalnızca yukarı çıkış için çalışmaktadır. Ama aşağı inişte motor kesinlikle çalışmaz. Aynı zamanda çalıştığı zaman sessiz bir şekilde çalışmaktadır. Ayrıca çalışma ortamlarında hiç bir şekilde motor sesi duyulmamaktadır. Elektrik kesintisi gibi durumlarda ilave sistemine gerek duyulmadan otomatik katına getirme ve kurtarma sistemi bulunur.