Erkek Çocuk Odası Tasarımı

Erkek Çocuk Odası Tasarımı

Ev dekorasyonlarında salon, oturma odası, Genç odası ranza kullanımları ve  tasarımları ve dekorasyonlarından sonra gelen ve üzerine fazla eğilmeden dekore edilen erkek çocuk yatak odası dekorasyonları çocukların yaş gruplarına göre dizayn edilmesi ve çocuk gelişimlerinin göz önünde bulundurularak dekore edilmesi gereken odalardır.

Çocuk ve genç odası dekorasyonları incelendiğinde erkek ve kız çocuk yatak odası olarak ikiye ayrıldığını ve cinsiyete göre özel çocuk odası fikirleri geliştirilerek dekorasyon yapıldığını farkındasınızdır. Çocuğunuzun gelişimi ve rahat bir gelişim çağı göstererek büyümelerini sağlamak adına profesyonel bir yardım alarak çocuk odası dekorasyon fikirleri arasından en ideal fikri tercih edebilirsiniz. Erkek çocuklar için özellikle ilgi alanı olan çizgi film karakterleri, yarış arabaları,  araba figürlü aksesuarlar spor branşları temalı dekorasyonlar yapmak çocuğun hayal gücünün gelişmesine de doğrudan katkı da bulunmasına yardımcı olacaktır.

Bir erkek odası nasıl dizayn edebiliriz  ?

Bir erkek odasını dizayn ederken dekorasyon akımlarından yararlanmak en doğru tercih olacaktır. Modern dekorasyon fikirlerini baz alarak çocuğunuz için uygun bir stil belirleyerek yapacağınız dekorasyon öncelikle tema olarak bir düşünceye sahip olmalıdır. Erkek çocuk yatak odası dekorasyonu için orman figürleri, orman kahramanları veya hayvanlardan yararlanabilir, yarış arabaları ve motosiklet temalarını tercih edebilir, çizgi film kahramanlarını kullanabilirsiniz, karikatür resimlerini ve deniz korsanlarını figürleri ile çocuklarınızın mutlu olacağı rengarenk bir dekorasyon yapabilmeniz mümkün. Renk seçimlerinde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta nötr renklerin canlı renkler ile uyumlu olabilmesidir. Erkek çocuk odası fikirleri arasında yer alan fonksiyonellik her zaman ön planda olabilmelidir. Bir yatak odası aynı zamanda bir çalışma odası veya oyun alanı olarak kullanılabilmelidir, çocuklar için odaları kendi dünyaları haline gelebilir. Erkek odası dekorasyon fikirleri ile ilgili olarak profesyonel erkek odası dekorasyonları fikirlerinin yer aldığı sosyal platformlarıda ziyaret edebilir, birbirinden özel çocuk odası fikirleri arasından dilediğiniz modeli seçebilmektesiniz.

Renkler ve desenlerin kullanımı

Erkek çocuk odaları tasarımlarında en önemli iki etken renkler ve desenlerdir diyebiliriz. Dekorasyon içinde doğru renkler seçilmediğinde hem çocuklarımızın mutsuz olacağı hem de genel dekorasyonun kötü görüneceği bir erkek çocuk odasına sahip olabilmektesiniz. Erkek odası dekorasyon fikirleri için genel olarak canlı renkler olan turuncu, lila, nar çiçeği, kırmızı, sarı, yeşil gibi renkler ile nötr renkler olan gri, siya, beyaz renklerin birlikte kullanılması üzerine tasarlanabilmektedir.

Bir orman teması işlenebilir özellikle yeşil rengin yoğun olduğu ancak beyaz renk ile dengelenen bir dizayn veya bir spor kahramanı işlenecekse duvar boyunca spor branşına ait resimler canlı renkler ile sembolize edilebilir arka plan ve diğer mobilyalar gri veya beyaz renkte tercih edilmelidir. Böylece nötr renkler ile canlı renkler harman yapılmış olur.

Erkek çocuklar için özellikle dekorasyon renkleri erkek cinsiyeti ile bağdaştırılan renkler olan mavi, kahverengi, gri, kırmızı renkleri olarak bilinmektedir. Bu renkler yoğun bir şekilde duvar dizaynında, seçilen mobilyalarda, çocuk yatağında ve nevresimlerde görülmektedir. Canlı ve nötr renkler olarak kullanılabilen bu renkler dekorasyonun temelini oluşturmaktadır aslında. Erkek odası tasarımları incelendiğinde erkek çocuklarının bu renklere bayıldığı ve kendilerini mutlu hissettikleri de görülmektedir.

Canlı renklerin yanında nötr renkler olan beyaz, siyah, gri, açık turuncu ve bej renkleri de ana renkler olarak kullanılan renkler arasında görülebilir. Renkler dışında kullanılabilen desenler de genel olarak renk harmanları ve ahşap özellikli malzemelerin doğal desenleri olarak gözlemlenir. Kullanılan mobilya desenleri, perde ve nevresimlerin renk desenleri erkek çocuk yatak odası dekorasyon fikirleri içinde çok fazla kullanılmaktadır.

Çocuk Odası fikirleri ve fonksiyonel mobilyalar için inegöl mobilya mağazaları kategorisinde bulunan Çocuk odası ürünlerini inceleyebilirsiniz. Veya web sitesini ziyaret ederek iletişime geçebilirsiniz.