En Uygun Fiyata Ürün Nasıl Alınır?

En Uygun Fiyata Ürün Nasıl Alınır?

Herkes yeni bir ürün alırken en sağlamını ve en uygun fiyatlısını almak ister. Peki bunu nasıl başarabiliriz ?

İlk önce bir ürün alırken ürünün özelliklerini ve nasıl istediğimizi belirlememiz gerekir. Rengini, boyutunu, özelliklerini seçmemiz gerekir .Bu işlemi yapmanız size seçenekleri daraltacaktır ve seçenekleriniz azaldıkça ne istediğinize tamamen karar vermiş olacaksınız. Sadece istediğiniz şey üzerinde fiyat araştırmak işinizi kolaylaştırır.

Mesela bir mobilya almak istiyorsunuz ve rengine boyutuna karar verdiniz.Daha sonra en büyük arama yeri olan internet üzerinden yaşadığınız yer ve istediğiniz şeyi açıkça yazmanız size çevrenizdeki dükkanları ve çeşitleri rahatça görmenizi sağlar.

Örneğin ‘İnegöl Mobilya‘ yazdınız ve internet üzerinde arama yaptınız. Bu size İnegöl ve çevresinde olan bütün mobilya çeşitlerini ve mağazalarını sunar. Daha sonra siteye girdikten sonra anahtar kelime olarak koltuk takımı veya yatak odası gibi kelimeler yazıp istediğiniz ürünü kolayca bulabilirsiniz.

İnternet üzerinden arama yapmak size dışarı çıkmadan yani koltuk üzerinden farklı sitelerden farklı fiyatları görme imkanı da sunar. Tabi ki dışarıda ki esnaf dükkanlarından da fiyat almalısınız, bazı esnafların iyi niyetine gelirse fiyat düşüyorlar ama tabi ki uygun fiyata alacağız diye güvenilir yerden almamazlık yapmayın. Bazı insanlar internet üzerinden alışveriş yapmayı tehlikeli görür ama bilindik bir siteyse size esnafın sunmadığı ürün garantisini verir. Üründe herhangi bir sorun çıktığında size yardımcı olurlar ve kendilerine özel teknik servisleri ürününüzü garanti kapsamında uygun fiyatlarla tamir eder. Hatta, kullanıcı hatası yoksa direk size ücretsiz olarak yenileme işlemi yaparlar.

Ben bu yöntemleri kullanıyorum ama uygulamak size kalmış sadece unutmayın en uygun fiyat araştırmadan bulunamaz.