Avukat Olabilmek

Avukat Olabilmek

Bursa ceza hukuku avukatı Elif Çavuşoğlu; uzun yıllardır Bursa’da hizmet veren kaliteli bir avukattır. Uzun yıllardır avukatlık alanında kendini geliştirmiş ve müvekkillerine kaliteli hizmetler vermeyi hedef olarak belirlemiştir.

Bursa’da ceza avukatı, aile hukuku, iş hukuku gibi alanlarda üstün hizmetler vermektedir. Bu sayede bir çok kişinin aradığı kişi haline gelmeyi başarmıştır.

1983 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2008 yılında İstanbul Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.
2009 yılında Bursa’da avukatlık mesleğine başlamış, 2012 yılından bu güne kendi bürosunda bağımsız avukatlık yapmaktadır. Avukatlık mesleğini tecrübe ve bilgileri ile başarılı şekilde gerçekleştirmektedir.

Avukat olabilmek adına üstün çalışmalar yapmak gerekir. Öncelikle her saygın meslekte olduğu gibi lise eğitiminin tamamlanması ve üniversite sınavlarına hazırlanılması gerekir. Üniversite sınavına girip yüksek puan alarak hukuk fakültesi tercihinde bulunulur. Hukuk fakültesine yerleşen kişiler 4 yıl sürecek hukuk eğitimini almaktadır. Hukuk fakültesinden mezun olduktan sonra 6 ay mahkemede 6 ay en az 5 yıl deneyimli bir avukatın yanında toplamda 12 ay sürecek staj yapılması gerekir. Stajın da tamamlanmasının ardından bağlı olunan ilin barosuna stajın bittiği bildirilir ve avukatlık ruhsatı için başvuru yapılır. Baronun stajı tamamlaması sonucunda avukatlık ruhsatı teslim edilir.

Avukatlık ruhsatını alan kişiler isterse kendi hukuk bürosunu açabilir isterse de başka bir hukuk bürosunda bağımsız avukat olarak çalışabilir.

Avukatlar eğitim süreleri boyunca kendilerini farklı hukuk dallarında yetiştirmektedir. Örneğin Elif Çavuşoğlu Bursa Ceza Avukatı olmuş ve ceza hukukunda kendini geliştirmiştir.

Ceza Avukatına Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Suç şüphesi altındaysanız, hakkınızda yakalama işlemi yapılmış olsun veya olmasın, bir ceza avukatı vasıtasıyla savunma yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer suçun mağduruysanız aynı şekilde şikayet hakkınızın etkin bir biçimde savunulması için ceza avukatına başvurabilirsiniz.

Kişi; Polis, Jandarma ve Savcılığın suç işlediğine dair suçlamasıyla savunma hakkı başlar. Suçun mağduru ise şikayet hakkının etkin bir biçimde savunulması için ceza avukatına başvurmak gerekir. Suçlama yöneltilmeden doğrudan şahsınızın özgürlüğünü kısıtlama yönünde herhangi bir karar alınması ( yakalama, gözaltına alınma, vb.)yönünde savunma hakkı doğmakta ve talep edilmesi durumunda polis veya jandarma avukatın katılımı olmadan ifade alamaz.

https://elifcavusoglu.av.tr/